Medlemsudflugt 2014

Årets medlemsudflugt løber af stablen, lørdag d. 30. august 2014. Denne gang på Fyn og Langeland.

UDFLUGTEN ER AFHOLDT!!!

Alle, der er tilmeldt med påstigning på Sjælland, vil blive kontakte direkte torsdag eller fredag angående transporten til Nyborg. Transporten vil foregå med DSB-tog. Fra Nyborg foregår turen naturligvis i turbussen. Hvis du er tilmeldt med påstigning på Sjælland og ikke har hørt noget på fredag, så kontakt venligst bestyrelsen.

TILMELDINGSFRISTEN ER OVERSKREDET.
DET ER IKKE LÆNGERE MULIGT AT TILMELDE SIG UDFLUGTEN.

Programmet begynder at tage form og vi inviterer derfor nu til årets udflugt. Indtil videre har vi – eller forventer vi – at opnå aftaler med følgende steder:
– Arriva, Nyborg
– Nyborg Rejser
– Bergholdt, Kerteminde
– Arriva, Kerteminde
– Tide Bus, Odense
– Haarby
– Arriva & Tide Bus, Faaborg Rtb.
– Vester Skerninge Bilerne, Vester Skerninge
– Bergholdt, Svendborg
– Arriva, Svendborg
– Vester Skerninge Bilerne, Svendborg
– Bergholdt, Rudkøbing
– Bergholdt, Humble
– Tide Bus, Ringe

Hermed dækker vi en god del af Fyn og Langeland og er af sted i mange timer. Vi regner med at holde en frokostpause undervejs, nok i Haarby.
Bussen vi skal køre i er en overraskelse, men der vil være tale om en danskbygget bus.

Man kan vælge mellem flere på/afstigningssteder:
Høje Taastrup st.: kl.07:15
Ringsted st.: kl.07:55
Nyborg st.: kl.09:05 (passer med tog fra Jylland ank. kl.09:00)

Vi forventer at være i Nyborg igen inden kl. 20. Derfra forsætter bussen tilbage til Sjælland, med afsætning i Ringsted og Høje Taastrup.

Turens pris bliver denne gang 290 kr. for medlemmer, der ønsker at køre med fra Sjælland, og 240 kr. for at stige af og på i Nyborg.
Tilmelding sker ved at indbetale beløbet på Busfrontens girokonto 582-1576 senest d. 21. august 2014 26. august 2014. HUSK at angive påstigningssted samt medlemsnummer på betalingen!!! Ved indbetaling via netbank benyt korttype +01 – og konto 5821576. (IBAN DK95 3000 0005 8215 76 – Swift-BIC: DABADKKK)

Vi ser frem til en god tur, med masser af foreningens medlemmer som deltagere

Dette indlæg blev udgivet i Medlemsudflugt og tagget , , , . Bogmærk permalinket.